ZARZĄDZAJ
PROJEKTAMI
TRANSFORMACJI

Od dostarczania nowych produktów przez szybko rozwijające się start-upy po wdrażanie niezwykle potrzebnej transformacji cyfrowej w dużych przedsiębiorstwach. Organizacje każdej wielkości ze wszystkich sektorów poszukują utalentowanych menedżerów, którzy sprawią, że ich projekty zakończą się sukcesem.

Mowa tu o doświadczonych profesjonalistach, którzy będą w stanie wziąć odpowiedzialność i zrealizować złożone programy oraz będą stanowili pomost pomiędzy interesariuszami a ekspertami nietechnicznymi.

Muszą to być wyjątkowi ludzie z genialnymi zdolnościami komunikacyjnymi oraz umiejętnościami zwinnego zarządzania, którzy będą doskonale zaznajomieni z infrastrukturą informatyczną. Jeśli jesteś utalentowanym menedżerem, pomożemy Ci zrobić kolejny krok w karierze.

Znajdź swoją następną rolę

Jeśli masz doświadczenie w skutecznej realizacji projektów i dostarczaniu nowych produktów, od fazy początkowej do etapu końcowego i umiesz to robić w zwinny i elastyczny sposób, chcemy Cię poznać. Innowacje muszą być dobrze zarządzane, aby mogły przynieść oczekiwane rezultaty, a nowe produkty nie ujrzą światła dziennego bez utalentowanych ekspertów, takich jak Ty.

Niezależnie od tego, czy szukasz stałej pracy czy kontraktowej, mamy odpowiednie kontakty, aby znaleźć Twoją następną rolę. Podjęcie nowej pracy może być szybkie i łatwe. Pomożemy Ci przenieść karierę na wyższy poziom.

Sprawdź nasze najnowsze oferty pracy dla menadżerów projektów lub prześlij nam swoje CV.

Najnowsze oferty pracy dla menedżerów projektów

Business Analyst (Finance)
Warszawa
Training and Analytics Specialist
Kraków
Senior Analityk Biznesowo-Systemowy
Polska
do 140 PLN/H (netto+vat)
Sprawdź

Odpowiedzi na pytania dotyczące zarządzania projektami

Czy obecnie dostępnych jest wiele ofert pracy związanych z zarządzaniem projektami?

Transformacja cyfrowa jest na porządku dziennym w większości organizacji. Polega ona na integracji i migracji systemów, automatyzacji, tworzeniu nowych produktów i wdrażaniu nowego oprogramowania.
 
Oznacza to, że zapotrzebowanie na menedżerów projektów jest obecnie niezwykle wysokie. Oznacza to, że teraz jest świetny czas, aby pomyśleć o kolejnym kroku w swojej karierze i zacząć szukać nowego, pasjonującego stanowiska.

Jak wygląda ścieżka kariery menedżera projektu?

W przypadku wysoce doświadczonych, wyspecjalizowanych i certyfikowanych menedżerów, z dobrą znajomością zwinnych metodologii i udokumentowanym doświadczeniem w kompleksowej realizacji projektów technicznych, istnieje prosta ścieżka kariery na stanowiska kierownicze.
 
Istnieje wiele możliwości awansu na wyższe stanowiska, takie jak starszy menedżer projektu czy konsultant ds. zarządzania. Pensje osób na stanowiskach wyższego szczebla związanych z zarządzaniem projektami to często bardzo wysokie kwoty.

Jakie kwalifikacje należy mieć, aby móc ubiegać się o stanowisko menedżera projektu?

Certyfikaty Agile Practitioner są obecnie coraz bardziej pożądane. Ponadto, użyteczne mogą okazać się następujące certyfikaty: SAFe Practitioner, Six Sigma, PMP, Prince2, ITIL, a także wykształcenie kierunkowe.

Jakie umiejętności techniczne i kompetencje miękkie są potrzebne na stanowisku związanym z zarządzaniem projektami?

Jeśli ubiegasz się o stanowisko menedżera projektu, niezbędne są umiejętności zarządcze, które obejmują tworzenie zwinnych zespołów, opracowywanie projektów, tworzenie produktów oraz zarządzanie systemami oprogramowania używanymi przez całą organizację.
 
Ze względu na nowe produkty, innowacje, które ewoluują w trakcie rozwoju projektu oraz ogólne tempo zmian, które nigdy nie było tak szybkie jak teraz, powinieneś umieć zachować równowagę między ścisłym zarządzaniem a pozostawieniem miejsca na podejście elastyczne. Zdolności komunikacyjne są absolutnie niezbędne, aby kierować pracą innych i wspierać projekt aż do jego pomyślnego zakończenia lub przynajmniej uruchomienia jego pierwszej fazy.

Jakie kwalifikacje są użyteczne w obszarze infrastruktury?

Jeśli jesteś inżynierem sieci, powinieneś zainteresować się certyfikatami przyznawanymi przez Cisco, takimi jak CCNA, CCNP i CCIE. Certyfikaty VMware są z kolei przydatne dla inżynierów infrastruktury wykorzystujących zdalne serwery.

Jeśli chcesz lepiej zrozumieć, w jaki sposób cele biznesowe oraz możliwości cyfrowe i informatyczne wzajemnie się uzupełniają, możesz rozważyć przejście do zarządzania usługami. Z kolei ITIL wykorzystuje podejście systematyczne, oferując kwalifikacje zgodne ze standardami branżowymi zarówno w zakresie infrastruktury, jak i informatyki.

Mowa tu zarówno o strategiach ciągłego doskonalenia, jak i strategiach związanych z usługami. Może Ci to pomóc w dostosowywaniu infrastruktury we własnej organizacji i zapewnieniu sprawności umożliwiającej szybkie reagowanie na zmiany.