ZABEZPIECZ
SWOJE SYSTEMY

Umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa nigdy nie były bardziej potrzebne. Bezpieczeństwo danych i ochrona modeli operacyjnych w chmurze to najwyższy priorytet.

Stale prowadzimy rozmowy z organizacjami, które opierają swoją działalność na zwiększonej automatyzacji systemów bezpieczeństwa, a także z profesjonalistami, którzy je tworzą. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci w pełni wykorzystać tę szansę i przenieść Twoją karierę na wyższy poziom.

Znajdź swoją następną rolę

Nasze mocne strony. Rozległa sieć kontaktów i relacje z pracodawcami ze wszystkich branż. Bezkonkurencyjna wiedza rynkowa i doradztwo na najwyższym poziomie.

Korzyści. Wybór najlepszych pracodawców i mnóstwo nowych możliwości zatrudnienia. Pozwól nam pomóc znaleźć odpowiednie stanowisko dla Ciebie.

Sprawdź nasze najnowsze oferty dla specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa lub prześlij nam swoje CV.

Najnowsze oferty pracy dla specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa

Product Owner (Software Delivery)
Kraków
SOC L1 Analyst
Warszawa
Cybersecurity Engineer
Warszawa
Sprawdź

Odpowiedzi na pytania dotyczące cyberbezpieczeństwa

Czy dostępnych jest wiele ofert pracy dla specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa?

Zdecydowanie tak. Pandemia COVID-19 i przejście na pracę zdalną spowodowały gwałtowny wzrost zapotrzebowania na umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo w chmurze i sieci na poziomie podstawowym.

Dzięki zdalnemu, elastycznemu i hybrydowemu modelowi pracy, który bez wątpienia w dalszym ciągu będzie wykorzystywany, ochrona zasobów cyfrowych, niezbędnych do skutecznego wykonywania naszej pracy, będzie miała większe znaczenie niż kiedykolwiek wcześniej.

Organizacje potrzebują odpowiednich specjalistów, aby zapewnić bezpieczeństwo połączeń, ochronę punktów końcowych i szyfrowanie danych aplikacji, niezależnie od miejsca, z którego pracownicy wykonują swoją pracę.

W jakim rodzaju pracy lub obszarze cyberbezpieczeństwa warto się specjalizować?

Opcji do wyboru nie brakuje. Zawsze będzie wysokie zapotrzebowanie na specjalistów z dogłębną wiedzą techniczną, ale niech to Cię nie ogranicza.

Cyberbezpieczeństwo nie zawsze wiąże się z liniową ścieżką kariery. Sprawdzone doświadczenie w analizie ryzyka i angażowaniu interesariuszy może mieć taką samą wagę, jak wiedza techniczna. Cyberpraca  – jak wiele innych dyscyplin – wymaga prawdziwej różnorodności talentów i umysłów.

Jakie kwalifikacje mogą podnieść wynagrodzenie na stanowisku związanym z cyberbezpieczeństwem?

Na poziomie podstawowym MTA Security Fundamentals, certyfikat ISACA CSX Cyber ​​Security Fundamentals, CompTIA Security+, GIAC Information Security Fundamentals (GISF) oraz (ISC)2 Systems Security Certified Practitioner (SSCP) pomagają zdobyć niezbędną wiedzę.

Zawsze przyda się też solidne zrozumienie zasad networkingu dzięki szkoleniu CCNA. Istnieją również wyraźne ścieżki dla kluczowych obszarów testów penetracyjnych, na przykład akredytacje CEH (Certified Ethical Hacker) i CREST.

Jeśli zaczynasz zastanawiać się nad stanowiskiem menedżerskim, kwalifikacje zdobyte dzięki CISSP, CISM, CRISC i CISA zapewnią Ci przewagę.

Czy sztuczna inteligencja ma coraz większe znaczenie w branży cyberbezpieczeństwa?

Krótko mówiąc, tak właśnie jest. Sztuczna inteligencja ma być ważnym narzędziem pomagającym ekspertom ds. cyberbezpieczeństwa zapobiegać zagrożeniom. Dzięki technologiom, takim jak przetwarzanie języka naturalnego i uczenie maszynowe, sztuczna inteligencja jest szkolona w celu wykrywania ryzyka cyberprzestępczości.
 
Ograniczenie czasochłonnych zadań badawczych i szczegółowa analiza zagrożeń zapewni Ci – jako profesjonaliście – czas potrzebny na podejmowanie kluczowych decyzji i działań w celu wyeliminowania ryzyka.

Jakie branże zatrudniają specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa?

Absolutnie wszyscy! Oczywistym celem są większe, międzynarodowe organizacje.
 
Jeśli jesteś młodszym specjalistą poszukującym szkoleń lub masz specjalistyczne doświadczenie, duże korporacje mogą zaoferować Ci mnóstwo możliwości. MŚP częściej zatrudniają specjalistów ds. bezpieczeństwa o większym zakresie obowiązków, niejednokrotnie wykazując większą elastyczność w kwestiach znajomości technologii oraz posiadanego doświadczenia.