UWOLNIJ
POTENCJAŁ
DANYCH

Rozwój sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego oraz potrzeba zapewnienia integralności danych, zgodności i transformacji cyfrowej sprawiają, że analitycy danych są jednymi z najbardziej cenionych pracowników.

Zapotrzebowanie jest wysokie, a liczba specjalistów z odpowiednimi kompetencjami jest ograniczona, tak więc analitycy danych są dobrze wynagradzani za swoją pracę.

Znajdź swoją następną rolę

Niezależnie od tego, czy chciałbyś dołączyć do dynamicznego start-upu, czy dużego przedsiębiorstwa, nasi eksperci dołożą wszelkich starań, aby przedstawić Ci nowe oferty pracy, które będą dla Ciebie odpowiednie.

Dowiemy się dokładnie, czego oczekujesz, a następnie przedstawimy Twój profil pracodawcom, z którymi współpracujemy. Wykorzystasz zapotrzebowanie na ambitnych analityków danych, a my udzielimy wsparcia na każdym kroku, aby znaleźć dla Ciebie nowe stanowisko.

Sprawdź nasze najnowsze oferty pracy dla analityków danych lub prześlij nam swoje CV.

Najnowsze oferty pracy dla analityków danych

Data Programmer
Warszawa
do 150 PLN/H (netto+vat)
Business Architect
Kraków
Senior Business Analyst
Kraków
23000-25000
Sprawdź

Odpowiedzi na pytania dotyczące analizy danych

Jakie firmy zatrudniają analityków danych?

Prawie wszystkie branże potrzebują specjalistów do pomocy w interpretowaniu danych.
 
Organizacje średniej i dużej wielkości to zwyczajowo pracodawcy, którzy najbardziej potrzebują wewnętrznych specjalistów ds. analizy danych. Jednak również mniejsze podmioty, których działalność opiera się na danych, a także wiele start-upów i scale-upów zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest analiza danych. Dzięki niej możliwe jest dopasowanie oferty produktowej oraz zwiększenie sprzedaży.

Jakie kwalifikacje lub doświadczenie będą korzystne w przypadku ubiegania się o pracę na stanowisku analityka danych?

Dobrze jest mieć dyplom szkoły wyższej z matematyki, statystyki lub innej dziedziny związanej z dokonywaniem obliczeń.
 
Jednak ze względu na duży niedobór wykwalifikowanych analityków danych wiele organizacji obecnie bardziej ceni sobie doświadczenie niż kwalifikacje.
 
Niektóre organizacje koncentrują się niemal wyłącznie na potencjale pracowników, oferując możliwości uczenia się i rozwoju osobom z analitycznym umysłem i zrozumieniem zasad analizy danych.

Jakie są zalety pracy jako analityk danych?

Przede wszystkim dane to pasjonujący obszar pracy. W dzisiejszym świecie opartym na informacji, analitycy danych rozumieją złożone dane i wpływają na podejmowanie decyzji, przedstawiając uwagi i pomysły oparte na dowodach i wybiegające w przyszłość.
 
Dane napędzają otaczający nas świat i stanowią obecnie istotny obszar dla większości sektorów, w tym marketingu, badań i rozwoju oraz opracowywania nowych technologii.
 
Świadomość znaczenia danych powoduje również wzrost zapotrzebowania na analityków danych i ekspertów ds. data science, co oznacza, że wynagrodzenia w tej dziedzinie są zazwyczaj znacznie wyższe od średniej krajowej.

Jakie umiejętności techniczne i kompetencje miękkie powinien posiadać specjalista ds. analizy danych?

Jeśli starasz się o pracę na stanowisku specjalisty ds. danych i analityki, powinieneś na zaawansowanym poziomie obsługiwać program Excel oraz narzędzia wizualizacyjne, takie jak PowerBI, Tableau i/lub Qlik, a także mieć wiedzę na temat baz danych, takich jak SQL, Oracle, MySQL czy No SQL.

Zapotrzebowanie na umiejętności programowania komputerowego i kodowania SQL jest równie ważne. Powinieneś być na bieżąco z postępami w technologii Big Data i rozumieć, jak można je wykorzystać na Twoim stanowisku.

Jednak pożądane są nie tylko umiejętności techniczne. Kompetencje miękkie pomogą Ci zdobyć przewagę nad konkurencją. Powinieneś mieć analityczny umysł i umiejętność dostrzegania trendów oraz doskonałe zdolności komunikacyjne i prezentacyjne – w tym umiejętność jasnego przekazywania swoich zgłoszeń i spostrzeżeń odbiorcom nietechnicznym.