UWAGA: Próby wyłudzenia danych od kandydatów. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.
Przygotowując się do rozmowy o pracę, na której Ci zależy, postaraj się przećwiczyć każdy możliwy aspekt. Dzięki temu, uczestnicząc w spotkaniu z rekruterem, zminimalizujesz swój stres i zaprezentujesz się jako profesjonalny kandydat z dużym potencjałem. O czym warto pamiętać, aby skutecznie wyrazić swoje zainteresowanie ofertą?
Aby zrobić dobre wrażenie na rekruterze, zbierz informacje na temat organizacji, do której aplikujesz. Odwiedź stronę internetową firmy i prześledź jej aktywność w innych kanałach społecznościowych, np. na LinkedIn. Poczytaj o misji, celach i wartościach organizacji. Dzięki temu poszerzysz swoją wiedzę na temat działalności firmy i pokażesz rozmówcy, że szczerze interesuje Cię otrzymanie oferty współpracy.
Swoje zainteresowanie ofertą możesz wyrazić również poprzez odpowiednie przygotowanie się do rozmowy. Rekruter na pewno doceni Twój profesjonalizm i gotowość do odpowiedzi na zadawane pytania.
Poznaj 3 rodzaje pytań, których możesz spodziewać się na rozmowie rekrutacyjnej.
Przed spotkaniem o pracę ponownie zapoznaj się z ogłoszeniem, na które zaaplikowałeś/ zaaplikowałaś i porównaj je ze swoim CV. Jakie umiejętności mogą być przydatne w tej roli? Które doświadczenia z poprzedniej pracy wykorzystasz na nowym stanowisku? Dzięki wcześniejszej analizie swojego profilu pracownika łatwiej będzie Ci poruszyć ten temat podczas rozmowy z rekruterem.
Gdy rekruter zapyta Cię o powody zainteresowania ofertą, pamiętaj o szczerości. Uczciwie odpowiedz, dlaczego zależy Ci na podjęciu współpracy z organizacją i co możesz do niej wnieść. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, przygotuj odpowiedź na to pytanie wcześniej. Zastanów się, które elementy oferty przyciągnęły Twoją uwagę i co wzbudziło ciekawość.
Przed spotkaniem z rekruterem warto przygotować sobie pytania, które pozwolą Ci lepiej poznać rolę i struktury organizacji. Przećwicz, w jaki sposób zapytasz o zespół, kulturę organizacyjną czy model pracy, obowiązujący w firmie. Dzięki zadawaniu pytań zaprezentujesz się jako osoba zmotywowana i zaangażowana, chcąca jak najlepiej przygotować się do nowych wyzwań zawodowych.
O co warto spytać rekrutera?
Swój entuzjazm i zaangażowanie w proces rekrutacyjny możesz wyrazić również za pomocą mowy ciała oraz zachowania. Rozmawiając z rekruterem, pamiętaj o uśmiechu, swobodnej gestykulacji i kontakcie wzrokowym. Warto również wybrać odpowiedni strój, aby okazać swój szacunek do rozmówcy.
Po zakończeniu rozmowy rekrutacyjnej wyślij swojemu rozmówcy SMS-a lub maila z podziękowaniami za poświęcony czas. Postaraj się również być dostępna/ dostępny, szczególnie jeśli rekruter zapowie, że będzie się z Tobą kontaktował. Będzie to stanowić dodatkowe potwierdzenie Twojego zaangażowania i zainteresowania pracą.
Rozmowa rekrutacyjna już niebawem? Przeczytaj, jak opowiadać o swoich mocnych i słabych stronach w rozmowie z rekruterem.
Wizja rozmowy o pracę wywołuje w Tobie stres? Dowiedz się, jak zachować spokój przed spotkaniem z rekruterem.
Executive Director w Hays Poland Profil autora na LinkedIn
Szukasz nowej pracy? Wyszukaj idealną ofertę lub skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów.
Jeśli chcą Państwo zlecić Hays rekrutację bądź realizację usług HR, prosimy o wypełnienie formularza. Po jego przesłaniu skontaktujemy się z Państwem w celu omówienia możliwości naszej współpracy.
Hays ma biura w całej Polsce. Skontaktuj się z nami, aby omówić swoje potrzeby w zakresie zatrudnienia.